Leczenie łysienia – w jaki sposób można je przeprowadzić?

Utrata włosów wcale nie jest niczym przyjemnym, o ile kilka włosów więcej na poduszce lub szczotce nie powinno stanowić dla nas problemu, o tyle sytuacja, w której odsłania się skóra głowy poprzez pojawienie się łysiny jest naprawdę poważna. W takim przypadku można się zastanawiać, co zrobić, aby taką sytuację odwrócić i czy są jakieś skuteczne terapie, dzięki którym możliwe byłoby odzyskanie włosów.

W końcu, oczywistą rzeczą jest, że włosy stanowią jeden z podstawowych elementów naszego wizerunku, wpływają na dobry wygląd w biznesie, na naszą pewność siebie oraz samoocenę. Dlatego też warto przetestować taką terapię jak karboksyterapia. Taka kuracja jest uważana za jedną z najskuteczniejszych, wykonuje się ją w momencie, kiedy mamy do czynienia z łysieniem, ale i z różnymi problemami ze skórą głowy. Celem stosowania karboksyterapii jest zahamowanie procesu wypadania włosów i stymulowanie skóry głowy do produkcji nowych włosów, które będą grubsze i gęstsze.

 

Zabiegi karboksyterapii nie są inwazyjne

 

Ich przeprowadzenie może zalecić nam trycholog, czyli specjalista od włosów i skóry głowy. Zabieg ten polega na podawaniu medycznego dwutlenku węgla, który powinien dotrzeć do głębokich warstw skóry na głowie. Ma on wprost niesamowite działanie, gdyż pobudza metabolizm tkanek i stymuluje naczynia krwionośne. Sprawia, że poprawia się kondycja skóry głowy oraz jej elastyczność. W efekcie zabiegu, te mieszki włosowe, które są puste ze względu na proces wypadania włosów, bardzo szybko są zmotywowane do produkcji nowych włosów. Jest to metoda nowoczesna, bezpieczna i bezbolesna, dlatego też zaleca się ją osobom, które mają duży problem z łysieniem, a jednocześnie marzą o tym, aby na powrót móc cieszyć się pięknymi, zdrowymi, gęstymi włosami. Punktem wyjścia do wdrożenia odpowiedniej terapii jest zawsze wizyta u trychologa.